Co by vás mohlo zajímat, než se rozhodnete přijít...

400DFBA5-F0B4-4715-BC0A-636671BAD35F
O poradně

 

Pokud se rozhodnete přijít, setkáme se spolu v domluveném termínu v poradně na Jablunkovské ulici. Je sice spíše menší, ale poskytuje bezpečný a diskrétní prostor, kde se na mě můžete obrátit se čímkoliv, co potřebujete řešit.

Prostor poradny je umístěný v budově bývalé „dětské polikliniky“. Nízká budova schovaná v zeleni hned vedle autobusového stanoviště je velmi dobře přístupná jak pěšky z centra města, tak při příjezdu vlakem či autobusem z okolních měst. Pro klienty přijíždějící autem je zde možnost zaparkovat na velké neplacené parkovací ploše hned vedle.

 

 

5F4154F3-A196-4AB5-9D79-A2C1BF3F8992
tumblr_nvnlt0mCG31u60tx6o1_1280

Často kladené otázky

Před prvním setkáním vás může napadat spousta otázek. Na některé velmi časté se pokusím odpovědět níže. Pokud vás ale napadá jakákoliv další, nemusíte se bát mě kontaktovat pomocí e-mailu nebo telefonicky a ráda je zodpovím.

V životě všichni narážíme na různé problémy a situace, ve kterých se necítíme příjemně nebo si s nimi nevíme rady. S některými si dokážeme poradit sami, s některými ne. Ty nám pak mohou nepříjemně zasahovat do života a nebo nám bránit v tom, abychom získali něco, co chceme.

Pokud cítíte, že je nějaký problém ve vašem životě příliš složitý nebo vás provází příliš dlouho, případně nevíte, jak si s ním poradit, může být terapie správným krokem k jejich řešení. Každý jsme jiný, vnímáme a prožíváme věci jinak, proto žádný problém není „moc malý“ nebo „hloupý“.

To s úplnou jistotou před příchodem vědět nemůžete, protože každému člověku může vyhovovat jiná osobnost terapeuta a jiný styl terapie.

Ke krátkému seznámení s obojím slouží právě první seznamovací setkání. To má sice být jako takové vstupem do terapie, ale příchodem se k ničemu nezavazujete. Na prvním setkání probereme základní informace a plán, jak by mohla celá naše spolupráce vypadat. Pak se můžete rozhodnout, jestli tohle cesta, která bude pro vás vhodná nebo potřebujete něco trochu jiného.

Kognitivně-behaviorální terapie bývá typicky časově ohraničená. Běžná délka spolupráce bývá 12-25 sezení. Může se ale stát, že bude potřeba méně nebo naopak více času. I zde platí, že hlavní jsou potřeby klienta, tedy vaše potřeby, které určují, jestli je vhodná spíše delší a soustavnější spolupráce nebo je možné ošetřit situaci v kratší době.

Neproplácí.

Poradna je soukromá. To znamená, že sezení si vždy hradí klient buďto přímo na místě nebo platbou na účet na základě faktury.

Vždy pouze v předem dohodnutém termínu. To pomáhá především zajistit diskrétnost pro všechny klienty.

Termíny aktuálně vypisuji především v pondělí, v omezeném množství pak ve středy odpoledne. Výjimečně lze termín upravit i na jiný čas, pokud vám tedy tyto dny nevyhovují, nebojte se zavolat či napsat.